Aktualności

Defibrylator AED – urządzenie ratujące życie

Po wielu staraniach całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7, mieszkańców Borowego Pola oraz wszystkich przyjaciół naszej szkoły – udało się!
Został zamontowany ogólnodostępny defibrylator AED – urządzenie ratujące życie. Znajduje się on na budynku szkoły, co oznacza, że w sytuacji zagrożenia każdy będzie mógł z niego skorzystać.
To dla nas ogromna radość i powód do dumy, że nasza dzielnica staje się jeszcze bezpieczniejsza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego celu!
Razem możemy wszystko.
A już niebawem szkolenia….
Obserwujcie NAS

Rzemieślnicza Ścieżka Edukacyjna

Uczniowie klasy siódmej mieli przyjemność uczestniczyć w Rzemieślniczej Ścieżce Edukacyjnej zorganizowanej przez Agencję Rozwoju Zawiercia i Cechu Rzemiosł.
Uczniowie odwiedzili następujące instytucje: Cech Rzemiosł, Centrum Stomatologii Dentica, Instytut Zdrowia i Urody Clleo, Centrum Wzroku Dr Nawrot, Piekarnię Skała, ZS im. H. Kołłątaja oraz Pizzerię Las.
Uczniowie mieli możliwość poznać tajniki różnych zawodów od kulis oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące możliwości rozwoju zawodowego. Ponieważ wycieczka była dość intensywna to organizatorzy zadbali nie tylko o upominki ale też o pyszny poczęstunek w postaci słodkich bułeczek i pączków oraz pizzy.

Drugi dzień wycieczki klas 4 i 6

Drugi dzień naszej wycieczki klas 4 i 6 spędziliśmy w pięknym Sandomierzu.
Zwiedziliśmy Rynek Mały i Duży, przeszliśmy malowniczym Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi aż do średniowiecznego kościoła św. Jakuba.
Ogromne wrażenie zrobiło na nas zwiedzanie podziemi miasta z multimediami – historia ożyła na naszych oczach! Na koniec odwiedziliśmy Ucho Igielne, gdzie każdy z nas pomyślał swoje małe życzenie.
To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil! Czas wracać do domu…..

Dzień pierwszy wycieczki klasa 4 i 6

Rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Czartoryskich w Puławach – piękne miejsce z niesamowitą historią i klimatem. Następnie ruszyliśmy do Kazimierza Dolnego, który jak zawsze zachwyca swoim urokiem.
Zdobyliśmy Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Odwiedziliśmy też zespół zamkowy oraz basztę, które przenoszą w czasie i pozwalają poczuć ducha dawnych lat.
Spacerowaliśmy po Małym i Dużym Rynku, podziwiając klimatyczne uliczki, galerie i wyjątkowe rękodzieło
Bulwary Nadwiślańskie.
j  

„Puchar Tymbarku”

15 maja 2026 r. uczniowie klasy pierwszej chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu wzięli udział w wojewódzkim turnieju „Puchar Tymbarku”, który odbył się na stadionie MOSiR Sosnowiec-Niwka.⚽️
Młodzi zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali swoją szkołę, prezentując sportową postawę, wolę walki oraz umiejętność współpracy w drużynie. Turniej dostarczył uczestnikom wielu emocji, sportowej rywalizacji oraz okazji do zdobywania nowych doświadczeń piłkarskich.
Udział w zawodach był dla uczniów nie tylko możliwością sprawdzenia swoich umiejętności, ale również okazją do integracji i aktywnego spędzenia czasu w duchu fair play. Gratulujemy wszystkim zawodnikom ambitnej gry i godnego reprezentowania SP7 Zawiercie.

Debata pt. „Szkoła Równego Traktowania”

07.05.2026 r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w debacie pt. „Szkoła Równego Traktowania – Równość, Szacunek, Integracja”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w ramach projektu Fundacji Geremka.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpień, podzielić się swoimi refleksjami oraz porozmawiać o tym, jak ważne są szacunek, otwartość i integracja w środowisku szkolnym.
Uczniowie klasy VII pod opieką pani Sylwii Gordel przygotowali film promujący równość szans i integrację, który został zaprezentowany podczas debaty.
Naszą szkołę na scenie reprezentowała uczennica klasy VI Liliana Faryna wraz z psychologiem szkolnym. Debata była cenną lekcją i przypomnieniem, jak ważne jest budowanie szkoły opartej na akceptacji, bezpieczeństwie i wzajemnym szacunku.
Serdeczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 4 za zaproszenie i możliwość udziału w tak ważnym przedsięwzięciu!

Warsztaty EkoPark Zielona Perła Śląska

Klasy 1 -3 uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych o tematyce bioróżnorodności Parku Śląskiego. Zajęcia realizowane były w ramach projektu „EkoPark Zielona Perła Śląska – podróż do bioróżnorodności”
Podczas warsztatów uczniowie poznali teren Parku Śląskiego, dowiedzieli się, jakie obiekty znajdują się na jego obszarze oraz jaka przyroda tam występuje. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących park. Uczestnicy zapoznali się również z zagadnieniami z zakresu hydrologii oraz znaczeniem wody w środowisku naturalnym.
Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja przyrody, która poszerzyła wiedzę uczniów o otaczającym świecie. Na koniec zajęć, każdy uczeń otrzymał od organizatorów pamiątkowy album.

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Akademia miała podniosły i patriotyczny charakter. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali pieśni o tematyce patriotycznej, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój i przypomniały o ważnych wartościach narodowych.  W trakcie akademii przytoczone zostały również informacje historyczne dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz znaczenia tego wydarzenia dla historii Polski.
Dodatkowo uczniowie wszystkich klas przygotowali piękne plakaty patriotyczne związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i wzbudzały duże zainteresowanie społeczności szkolnej.
Uroczysta akademia była cenną lekcją historii i patriotyzmu oraz okazją do wspólnego uczczenia jednego z najważniejszych świąt narodowych.